Hoppa till sidans innehåll

FUNKTIONÄRSLISTA 1-2 juni - uppdaterat!

29 MAJ 2013 12:25
VAR UPPMÄRKSAM PÅ STARTTIDER FÖR NI SOM SKALL SKRIVA
Här är funktionärlistan för helgens tävling, tack till ni som har anmäld er - vi fattas dock fortfarande några stycken
  • Uppdaterad: 31 MAJ 2013 09:54

Vill du vara funktionär så anmäl dig till Lotta Liljedahl eller Lone Kirckhoff

 

På listan nedan syns båda tillsatta och poster med status vakant

 

Ni som skall skriva - NI MÅSTE KOLLA STARTTID på Equipe Online kvällen innan (efter 18), de tider som är utsatt här, är preliminäre och kan ändras lite

 

LÖRDAG

 

Datum   Lokal / lördag 1 juni
  PÅ PLATS SENAST        
Tävlingsledare 0730 Lone Kirckhoff      
Funktion.ansv.   Lotta Liljedahl      
Sekreteriatansvarig 0730 Lone Kirckhoff      
Sekreteriat 0730 Jeanette Sonesson      
Räknare 0900 Britha Andersson      
Räknare   Lisan Gustafsson      
Räknare 0900 Kerstin Sigfridsson      
Prisutdelning   Kerstin Sigfridsson      
KLASS   LC:2 LB:2 LA:1 LA:3
STARTTID   09:00 09:00 ca 10:30 ca 12:30
Överdomare   Lotta Persson Lotta Persson Lotta Persson Lotta Persson
Domare   Monica Pehrsson Eva Andersson Monica Pehrsson Marie Christiansen
Sekreterare 15 min INNAN START Lisan Gustafsson Annika Krappe Kerstin Sigfridsson Britha Andersson
Protokollhämtare 0900 Evelin/Emelie/ Jossan      
Protokollhämtare 0900        
Alltiallo 0800 Lotta Liljedahl      
Framridning 0830 Evelina Andersson      
Framridning 0830 VAKANT      
Datoransvarig   Lone Kirckhoff      
Fixare   Hasse Andersson      
Säkerhetsansvarig   Hasse Andersson      
Sjukvård   Sekretariatet      
Servering 0730 US      
Servering 0730 VAKANT      
Parkering 0730 Hasse Andersson     Hasse Andersson
Harvning   Hasse Andersson      
Bygga om spåret på hoppbanan lördag eftermiddag / riva spåret söndag eftermiddag   VAKANT      

 

SÖNDAG

 

Datum   Regional / Söndag 2 juni
  PÅ PLATS SENAST          
Tävlingsledare 0730 Lone Kirckhoff        
Funktion.ansv.   Lotta Liljedahl        
Sekreteriatansvarig 0730 Lone Kirckhoff        
Sekreteriat 0730 Jeanette Sonesson        
Räknare 0900 Kristina Sigfridsson        
Räknare   Angelica Skoglund        
Räknare 0900          
Prisutdelning   VAKANT        
KLASS   LA:3 MSVC:2 MSVB2 MSVB4 Unghäst
STARTTID   09:00 ca 10:20 09:30 ca 13:00 ca 11:00
Överdomare   Lotta Persson Lotta Persson Sittande Sittande Lotta Persson
Domare   Catarina Almroth Catarina Almroth Monica Pehrsson Eva Andersson Eva/Monica
Sekreterare 15 min INNAN START Åsa Skoglund Åsa Skoglund Angelica Skoglund Lotta Lehrecke Lotta Lehrecke
Protokollhämtare 0900 Ally/Jossan        
Protokollhämtare 0900 Elin Lund        
Alltiallo 0800 Lotta Liljedahl        
Framridning 0830 Åsa Sjöberg        
Framridning 0830 VAKANT        
Datoransvarig   Lone Kirckhoff        
Fixare   Hasse Andersson        
Säkerhetsansvarig   Hasse Andersson        
Sjukvård   Sekretariatet        
Servering 0730 US        
Servering 0730 Lotta Lehrecke FM        
Parkering 0730 Hasse Andersson        
Harvning   Hasse Andersson       Hasse Andersson
Bygga om spåret på hoppbanan lördag eftermiddag / riva spåret söndag eftermiddag   VAKANT        

 





Skribent: Lone Kirckhoff

 

 

Hagahustorpet

Knutstorps gård

Nelab

LSR

 

Nybo Gård

Postadress:
Kågeröds Ryttarförening - Ridsport
Kerstin Nilsson, Hästskovägen 2
26876 Kågeröd

Kontakt:
Tel: 0736612150
E-post: This is a mailto link

Se all info